kapak

Üretimin ve ticaretin merkezi İnegöl’ümüzde, doğru işe doğru kişinin yönlendirilmesi ve her işi ehline vermek atalarımızdan bizlere bir miras. Bu düşünceyle şehrimizin ticaretine ve bu şehrin üretimine katkı veren vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak adına, iş arayan vatandaşlarımızla işverenlerimizi aynı çatı altında buluşturan İstihdam Merkezimizi hayata geçirdik. İstedik ki “İş Siz’i Bekliyor” sloganıyla çıktığımız yolda, İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi ile herkes aradığı nitelikteki personeli bulsun, herkesin işi olsun.

Alper TABAN
İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANI

2. Genel Bilgilendirme

2
Resim 1. İstihdam Merkezi Giriş Ekranı

Giriş Ekranı Genel Bilgilendirme:
1- Bu ekran sisteme kayıtlı olan tüm iş ilanlarını görüntülendiği bölümdür.
2-Mevcut aktif ilanların ön izlemesinin yapıldığı bölüm.
3-Sistemde şimdiye kadar girilen iş ilanlarının öz izlemesinin yapıldığı bölüm.
4-Daha öncesinden yapılan iş başvurularını ve durumlarını görüntüleyebileceğiniz ekran.
5-Kurum sicil numaranızla giriş yaptıktan sonra firma bilgilerini doldurabileceğiniz, yeni iş ilanı açabileceğiniz ve de açtığınız tüm ilanların bilgilerine erişebileceğiniz bir ekran.
6--Başkanımız Alper Tabanın vatandaşlarımıza mesajlarını ileten ekran.
7-E-belediye şifresiyle giriş yapıldıktan sonra vatandaşlarımızın kendi öz geçmişlerini oluşturabildiği ve öz geçmişlerini önizleme olarak görebilecekleri bir ekrandır.
3. Yeni Üyelik İşlemleri

3.1. Şahıs Üyeliği

Sisteme giriş için Şahıs Üyelik kaydınız yoksa, Yeni Kullanıcı butonuna tıklayarak yeni üye kayıt işlemleri yapılmaktadır. Sahış Üyeliği kayıt işlemi; Resim-2'deki gibi ilgii alanlara Üyelik bilgilerinizi girerek kullanıcı kayıt oluşturma sayfasından üyelik oluşturma işleminizi yapabilirsiniz.

2
Resim 2. Şahıs Üyeliği Kayıt Ekranı

Üyelik Doğrulama Adımı: Başvuru sırasında tanımladığınız Gsm hattınıza gelen sms ile doğrulama işlemi yapılması gerekmektedir. (Resim 3)

3
Resim 3. SMS Doğrulama İşlemi Ekranı

3.2. Kurum Üyeliği

Sisteme giriş için Kurum Üyelik kaydınız yoksa, Yeni Kullanıcı butonuna tıklayarak yeni üye kayıt işlemleri yapılmaktadır. Kurum Üyeliği kayıt işlemi; Resim-4'deki gibi ilgii alanlara Üyelik bilgilerinizi girerek kullanıcı kayıt oluşturma sayfasından üyelik oluşturma işleminizi yapabilirsiniz.

4
Resim 4. Kurum Üyeliği Kayıt Ekranı

Üyelik Başvuru işleminden sonra, Belediyemiz Sicil servisi tarafından yapmış olduğunuz başvuru incelenmekte ilgili sicil kontrolleri yapıldıktan sonra üyeliğiniz aktif edilmektedir.

4. Şahıs Başvuru İşlemleri

4.1. C.V. Kayıt İşlemleri

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra Şahıs Üyelerimizin yapması gereken İlk İşlem C.V. Bilgilerini eksiksiz olarak doldurması işlemi olacaktır. Resim1 deki 7.maddede yer alan İş Ayaran Girişi butonuna tıklandığında Kişisel bilgilerini girebileceği bir ekran gelmektedir. (Resim 5 bkz.)

5
Resim 5. Yeni Başvuru Ekranı

CV. Bilgilerinin Giriş Ekranı Detayları:
1- iş arayan vatandaşlarımız öz geçmiş bilgilerini doldurduklarında düzenli bir şekilde inceleyebilmeleri için oluşturulmuş ekrandır.İş başvurusu yapılan firmalar kişilerin cvleri bu şekilde göreceklerdir.
2,3,4,5,6,7,8,9,10- Başvuru yapmak ve öz geçmişinizi tamamlamak için kişisel bilgileriniz, eğitim bilgilerimiz, kariyer bilgilerimiz, referanslarınız, sertifikalarınız, biliyorsanız yabancı dil, varsa ehliyetiniz ve eklemek istediğiniz bilgilerinizi ilgili sekmelere doldurup öz geçmişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu adımdan sonra artık iş başvurusu yapabilirsiniz.
4.2 İş İlanına Yeni Başvuru

Kurum Üyelerimiz tarafından hazırlanmış olan İş Başvurularına ilgili filitreleri kullanılarak size uygun olan iş ilanlarını inceleyebilr ve iş ilanına Başvuru yapabilirsiniz.

6
Resim 6. İlanlara Başvuru Ekranı

İş İlanları Listeleme Ekranı:
1- Çalışmak istediğiniz sektörü seçmeniz iş arama sürecinizi kolaylaştırmak için seçebileceğiniz bir alan.
2- İş aramak istediğiniz departmanı seçebileceğiniz alan.
3- Çalışmak istediğiniz düzeni seçebileceğiniz bir alan (tam zamanlı, yarı zamanlı vs.)
4- Özellikle bir firma görüntülemek için kullanmanız gereken alan.
5- Çalışmak istediğiniz bölge seçebileceğiniz bir ekran.
6- Seçtiğiniz kriterlere göre düzenlenmiş iş ilanları listesini görüntüleyebileceğiniz alan. Not: Hiçbir özelleştirme yapmazsanız 6 nolu alanda tüm ilanlar görüntülenir.
4.3. Başvurları Listeleme

Başvurusu yapılan iş ilanları ile ilgili son durumları ile ilgili bilgilendirmeyi takip edebileceğiniz bir ekrandır.

7
Resim 7. Başvurulan İlanların Listeleme Ekranı

5. Kurum Başvuru İşlemleri

5.1. Firma Bilgileri Kaydı

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra Kurum Üyelerimizin yapması gereken İlk İşlem Firma Bilgilerine ait bilgileri eksiksiz olarak doldurması işlemi olacaktır. Resim1 deki 5.maddede yer alan İş Veren Girişi butonuna tıklandığında Kişisel bilgilerini girebileceği bir ekran gelmektedir. (Resim 7 bkz.)

8
Resim 8. Firma Bilgileri Ekranı

Firma Giriş Ekranı Genel Bilgilendirme:
1- Firmanıza ait girdiğiniz bilgilerin görüntülendiği ekrandır.
2- Firmanıza ait detaylı bilgileri girebileceğiniz ekran. Bu adımdan sonra artık iş ilanı yayınlayabilirsiniz.
3- Firmanız için iş ilanı açmak için kullanılan ekrandır burada aradığınız personel özelliklerini girerek başvuruları bekleyebilirsiniz.
4- Firmanızın açtığı tüm ilanları görüntüleyebileceğiniz ekrandır.

Not: Kurum ve İş İlan Bilgileri eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde geçersiz sayılacaktır.5.2. Yeni İş İlanı Kaydı

Kurum Üyelerimiz tarafından hazırlanacak olan Yeni Personel ve Pozizyon Taleplerinin Girileceği ekranların yer alacağı bölümdür.

9
Resim 9.Yeni İş İlanı Kaydı

İş İlanları Listeleme Ekranı:
1- Genel niteliklerin (İş Tanımının)Yapıldığı ekrandır.
2- Aday Kriterlerinde aranacak özelliklerin belirtildiği ekrandır.
3- Pozisyon Bilgilerinin belirtildiği ekrandır.
5.3. İlana Yapılan Başvuru Listesi

Kurum üyelerimiz tarafından açılan İlanların listelendiği ekrandır.

10
Resim 10. İlana Yapılan Başvuru Listesi

5.4. İlan Başvuru Detayları

Kurum Üyelik sahibi kullanıcılarımızın açmış oldukları İş ilanlarına yapılan başvuruların incelendiği ekrandır. Bu ekrana Resim 10 daki Başvurular alanı tıklanılarak ulaşılmaktadır.

11
Resim 11. İlan başvuru Detay Ekranı

Açılan ilanlara yapılan başvurlar Cv Bilgisi alanına altındaki CV incele butonu ile incelenip, İlana başvuru yapanlarla ilgili yorulmarını ve başvuru değerlendirmelerini yapabilmektedir.

12
Resim 12. CV. Değerlendirme Ekranı